Kapela Monogram rozhodně není žádným bluegrassovým nováčkem. Za 25 let své existence, se vypracovala mezi špičky žánru doma i v zahraničí. Hrála na pódiích napříč celou Českou republikou, ale také ve Velké Británii, Švédsku, Dánsku, Francii, Itálii, Holandsku a dokonce několikrát i na prestižním festivalu Mezinárodní bluegrassové asociace v americkém Nashvillu. Na jaře 2015 se pak stala Evropskou skupinou roku 2015 na bluegrassovém festivalu v Nizozemí pořádaném Evropskou bluegrassovou asociací.

Původní členové Jaromír Jahoda (banjo), Zdeněk Jahoda (mandolína) a Pavel Lžičař (kontrabas) ve skupině v roce 2013 přivítali zpěváka a kytaristu Jindřicha Vinklera a houslistu Pepu Malina (Malina Brothers). V této sestavě společně v roce 2015 natočili nové autorské album s názvem Take It Easy, které je již pátým studiovým počinem Monogramu. Naprostá profesionalita a špičková kvalita všech členů kapely se prolíná napříč celým albem. Take it Easy má nezaměnitelný „monogram“, šmrnc a originalitu. Tvorba z dílny Jindry Vinklera se posluchačům dostane pod kůži, stejně jako instrumentálky. Příběh, emoce, zvuk, hloubku, to vše mají nejen skladby na vydávaném cédéčku, ale i ty, které se tam již nevešly.

Koncert:

Pátek 11. listopadu v 19:30 v koncertním sále náchodské ZUŠ. Rezervace vstupenek jsou možné mailem na hudbajinak@hudbajinak.info, nebo telefonicky 604672252. Cena vstupného 150,- Kč

Více informací: www.monogram.cz

Facebook: www.facebook.com/monogramband?fref=ts

Komentáře nejsou povoleny
11 Říj

Comments are closed.