Těší mě že Vás můžu opět pozvat na mimořádný koncert. Jak bych to nejlíp popsal… LUBOŠ MALINA HRAJE VÁŽNOU HUDBU i JAZZ ! Nově vzniklé trio Vám představí Lubošovu autorskou tvorbu, jejíž výsledná podoba vznikla ve spolupráci s dvěma dalšími členy, kontrabasistou Tomášem Liškou a klavíristou Michalem Nejtkem. Koncert tentokrát proběhne v divadelním sále náchodské ZUŠky, takže to – alespoň Náchoďáci – nebudete mít daleko. Níže si můžete přečíst, s jakými Muzikanty budete mít tu čest, stojí to za to.

Kdo se necháte zlákat, napište mi , pošlete SMS nebo zavolejte 604 672 252. Vstupenky budou od cca 10.1.2015 i v předprodeji na Kamenici 491 420 420. Vstupné je 170,- Kč.

Luboš Malina

Multiinstrumentalista (akustické a elektrické banjo, irské píšťaly, klarinet, tarogáto, saxofon, mandolína, kytara, housle, violoncello), spoluzakladatel Druhé trávy a v současnosti její kapelník. V osmdesátých letech minulého století se stává členem nejslavnější sestavy Poutníků, kde se potkává s Robertem Křesťanem – s ním pak nepřetržitě spolupracuje již přes dvacet let.
Luboš Malina je zároveň vyhledávaný producent a studiový hráč, podílel se například na projektu Lucie v Opeře, na deskách Lenky Dusilové, skupin Kabát, MIG 21, Teagrass a mnoha dalších. Doposud natočil čtyři své sólové desky. Několikrát byl oceněn v anketě Bluegassové asociace ČR jako Banjista roku. V současnosti kromě účinkování s Druhou trávou spolupracuje s Katkou García (projekt Garcia) a vystupuje s bratry Pavlem a Pepou (Malinaband).

Tomáš liška

Mimořádně talentovaný hráč na kontrabas (a také baskytaru) původem z Rakovníka (*1979). Absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze u prof. Petra Kořínka a dále V.O.Š. Jaroslava Ježka obor kontrabas u prof. Jaromíra Honzáka. Držitel mnoha ocenění z prestižních mezinárodních jazzových soutěží a workshopů.
S různými seskupeními účinkoval už v Bulharsku, Francii, Itálii, Belgii, Rusku, Jihoafrické republice, Maroku, Španělsku, Německu, Rakousku, Polsku aj. Na hudební scéně v současné době spolupracuje např. s Davidem Dorůžkou, Beátou Hlavenkovou, Cyrillem Oswaldem (NL), Martou Topferovou (USA), Eternal Seekers, Yvonne Sanchez, Kontrabandem Milana Svobody, Pražským Big Bandem, Najponkem, Danem Tepfrem (USA), Bryson Kernem (USA), Samem Sadigurskym (USA), Markem Aanderudem (MEX/USA) a.j.
V loňském roce vydal u vydavatelství Animal Music své debutové CD pod názvem Invisible World. Toto album bylo vybráno Českou Jazzovou Společností jako druhé nejlepší album roku 2009 a navíc bylo nominováno na hudební cenu Anděl 2009 v kategorii Jazz & Blues.
Svou hudební dráhu začíná v 18 letech hrou na basovou kytaru. Od roku 2000 se věnuje studiu hry na kontrabas na Konzervatoři Jaroslava Ježka ( KJJ ) v Praze u prof. Petra Kořínka. V roce 2004 zakončil studium na KJJ a téhož roku je přijat na jazzovou V.O.Š. Jaroslava Ježka k prof. Jaromíru Honzákovi.
2005 – zúčastňuje se finále jazzové soutěže Getxo Jazz ve Španělsku s triem Davida Dorůžky, se kterým pravidelně spolupracuje dodnes.
2007 – účastní se mezinárodního jazzového workshopu v polském Lesznu pod vedením předních polských jazzových osobností jako Michal Tokaj, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Michal Baranski a Lukasz Zita. Zde je oceněn titulem nejlepšího basisty workshopu.
2008 pravidelně spolupracuje s vynikající interpretkou jihoamerické hudby – Martou Topferovou.
2008 – účastní se masterclass workshopu v Itálii, pod vedením předních amerických jazzových osobností, jako je Joey DeFrancesco, Benny Golson, Bobby Durham, Jimmy Cobb, Alberto Marsico a Buster Williams. I na tomto workshopu je oceněn jako nejlepší basista dílny.
2009 – se účastní se skupinou Points 22. finále mezinárodní sotěže jazzových standardů v polské Siedlci a získávají cenu poroty.
2009 – získává PRVNÍ CENU na mezinárodní soutěži instrumentalistů v polské Lomze. Jako jediný ze soutěžících vystupuje sólově!
2009 – s kapelou Points vyhrává, jako první v České republice, prestižní mezinárodní jazzovou soutěž ve španělském Getxu! Do finále se Points dostali výběrem z více než 80 nahrávek z celé Evropy, Středního východu a Ruska. Tímto vítězstvím si zajistili účast na festivalech po celé Evropě.
2009 – získává cenu nejlepšího basisty na prestižní soutěži v belgickém Hoeilaartu. Points získali celkově druhé místo a trumpetista Miroslav Hloucal nejlepšího sólistu soutěže.
2009 – vydává u vydavatelství Animal Music své debutové CD pod názvem Invisible World. K nahrávání oslovuje Davida Dorůžku na akustickou kytaru, Daniele di Bonaventuru na bandoneon a hosty Tomáše Reindla na tabla a zpěvačku Martu Topferovou.
2010 – album „Invisible World“ je vybráno Českou Jazzovou Společností jako druhé nejlepší album roku 2009. Porota je složená z více než 60 předních českých hudebníků, jazzových dramaturgů, nahrávacích společností, producentů, publicistů a hudebních managerů.
2010 – album „Invisible World“ získává nominaci na hudební cenu Anděl 2009 v kategorii Jazz & Blues.
2010 – jako člen skupiny Druhá tráva absolvuje v následujících dvou letech několik turné po USA
2011 – se skupinou Druhá tráva natáčí alba Marcipán z Toleda a Shuttle To Bethlehem, která jsou více než kladně přijata veřejností a odbornou kritikou. Album Marcipán z Toleda získává cenu kritiků – Anděl 2011.
2012 – vydává album Daily Specials s americkým kytaristou a producentem Stevem Walshem.
2012 – studium Masters Programu na prestižní berlínské univerzitě – Jazz Institut Berlin, pod vedením amerických lektorů Grega Cohena a Johna Hollenbecka.
2013 – vydává společně s Martou Töpferovou sólové autorské album Milokraj. Sbírka oslňujících autorských písní čerpá z českého a moravského folklóru a dalších slovanských vlivů. Ke spolupráci byli přizváni Stano Palúch – housle, Marcel Comendant – cimbál a David Dorůžka – kytara.
2014 – album „Milokraj“ získává nominaci na hudební cenu Anděl 2013 v kategorii World Music. V rámci světových vystoupení účinkoval např. v Bulharsku, Francii, Itálii, Belgii, Maďarsku, Rusku, Jihoafrické republice, Maroku, Španělsku, Německu, Rakousku, Polsku, Anglii, USA, Mexiku aj. Na hudební scéně v současné chvíli dále spolupracuje např. s Davidem Dorůžkou, Stevem Walshem (USA), Beátou Hlavenkovou, Cyrillem Oswaldem (NL), Martou Topferovou (USA), Lenkou Dusilovou, Eternal Seekers, Yvonne Sanchez, Najponkem, Danem Tepfrem (USA), Bryson Kernem (USA), Samem Sadigurskym (USA), Markem Aanderudem (MEX/USA), Hernanem Hechtem (ARG) a.j.

Michal Nejtek

Michal Nejtek absolvoval Konzervatoř v Teplicích, obor klavír (1991-97) u prof. Věry Vlkové. Na absolventském koncertě v květnu 1997 hrál za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice CONCERTO IN F George Gershwina. Skladbu studoval na téže konzervatoři u Mgr.Václava Bůžka. Ve studiu skladby pak pokračoval na HAMU v Praze pod vedením Prof.Svatopluka Havelky, v roce 2002 obhajoval diplomovou práci (komorní opera Dementia Praecox; premiérována v rámci Maratónu soudobé hudby 2001, další uvedení na festivalu OPERA 2003 – zde obdržela Cenu ředitelky festivalu). Jeho skladby byly oceněny např.v soutěži GENERACE (v r.1999 1.cena za Procitání – Pět písní na verše B.Reynka, v r.2000 2.cena za Sestup na hlubinu ticha a v r.2001 taktéž 2.cena za Ballo Nella Notte), dále pak obdržel cenu Fondu Leoše Janáčka (1999). Nahrávka Ballo Nella Notte byla Českým Rozhlasem vybrána k účasti na INTERNATIONAL ROSTRUM OF COMPOSERS v Paříži. V roce 2000 se zúčastnil  mezinárodních kursů nové hudby v Darmstadtu (provedena skladba Dvě dívky v prostoru s objekty) a v roce 2001 festivalu Varšavský podzim (provedena skladba Music for 18 strings). V roce 2001 obdržel objednávky na nové kompozice od Warsaw Autumn Friends Foundation (Distress Sonata; provedeno Orchestrem nové hudby Katowice na Varšavském podzimu 2002) a od festivalu v Donaueschingen (Osten do těla; premiéra na Donaueschinger Musiktage 2002). V roce 2003 si u něj pro svůj pražský koncert objednal skladbu holandský soubor DE VOLHARDING (Irritating Of Inland; premiéra v divadle ARCHA 2003). V roce 2006 měla na rakouském festivalu Klangspuren premiéru skladba Frame Dreams. Jeho hudba dále zazněla např. na festivalech Wien Modern (2003) nebo Pražské Jaro (2012). Spolupracuje se skupinou The Plastic People Of The Universe – připravil orchestrální verzi projektu na texty Ladislava Klímy Obešel já polí pět (premiéra v r. 2002 v Roxy), aranžoval legendární Pašijové hry (premiéra v divadle ARCHA, duben 2004, záznam koncertu vyšel na CD) a na libreto Vratislava Brabence napsal pro Plastic People a Agon Orchestra „vlakovou operu“ Lysá nad Labem (prem. 2007, Meetfactory). Další velkou prací je např. scénický madrigal Lamenti pro pět hlasů a sedm nástrojů (tématicky vycházející z fragmentu Nářek Ariadny Claudia Monteverdiho), který stejně jako operu Dementia Praecox režíroval Jiří Heřman (nyní šéf opery Národního Divadla v Praze). Premiéra díla byla v listopadu 2004 v prostoru Roxy NOD, další uvedení pak na festivalu 4+4 dny v pohybu v květnu 2005 v Praze a v říjnu téhož roku na festivalu Riocenacontemporanea v Riu De Janeiru.
Zhruba posledních deset let se zabývá i scénickou hudbou (Já je někdo jiný, r. Arnošt Goldflam, 2003, Hradec Králové; U cíle, r. Arnošt Goldflam, 2004, divadlo Komedie; Klářiny vztahy, r. Ivan Řezáč, 2005, Švandovo divadlo, V 11:20 tě opouštím, r. Jana Svobodová, prem. 2005 v uprchlickém táboře v Bělé pod Bezdězem, Milada, r. Jiří Ornest, 2007, Divadlo Na Zábradlí; Radúz a Mahulena, r. SKUTR, 2011, Mahenovo divadlo, Brno, Medea, r. Braňo Mazúch, 2011, Lubuski Teatr, Zielona Gora, Antikódy, r. Braňo Mazúch, 2013, Nová scéna ND, Praha atd.). Za hudbu k představení Exit 89 (r. Jiří Havelka, 2008, Divadlo Archa) získal nominaci na Cenu Alfréda Radoka.
Jako klavírista, skladatel a dramaturg působí od r.1998 v orchestru AGON, který uvedl v květnu r.2002 v divadle Archa profilový koncert z jeho skladeb, intenzivně se věnuje provádění soudobé hudby jako sólista (např. koncert ze skladeb Johna Adamse nebo sólový klavírní part Symfonie č. 1 Alfreda Schnittkeho, Filharmonie Hradec Králové, dir. Marko Ivanovič, říjen 2012) i jako komorní hráč (např. koncerty ze skladeb posluchačů HAMU ve Studiu 1 ČR – přímý přenos stanice Vltava a v hotelu Fórum – pořad ČT Hudební vizitka, dále pak koncerty v rámci cyklu PKF Krása dneška).
Od r.1995 působil v pražských jazzových skupinách (Jazzbox, Four Roses, Lee Davison). Později byl členem jungle-jazzové formace Jaromíra Honzáka Face Of The Bass (CD Face Of The Bass, 2011) či skupiny Limbo (CD Out Of Body, 2009). Nyní vede punk-jazz-experimentální jednotku NTS (Nejtek Tichý Smetáček, CD Libido Trip, 2009, LP Permanente Frustration, 2011, DVD Permanente Live, 2012), působí v nové skupině Davida Kollera (CD Nic není nastálo, 2006, Teď a tady, 2010) a od roku 2012 spolupracuje s Michalem Pavlíčkem (Michal Pavlíček a Trio), se kterým chystá na podzim roku 2013 akustické turné v duu.
V letech 1995-98 učil na ZUŠ v Litoměřicích klavír, v letech 1998-2008 vyučoval hudební teorii a klavírní improvizaci na Konzervatoři v Teplicích a v letech 2006-2010 učil dějiny jazzu a kompozici na VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. V současné době je doktorandem oboru Kompozice a teorie kompozice na JAMU v Brně. Občas přispívá do časopisu Harmonie či do Hospodářských novin svými recenzemi. Skládání a hraní hudby považuje za něco na způsob dobrodružné procházky džunglí a proto ho to baví.

Životopisy hudebníků jsou převzaté z webové stránky http://www.krumlovskerecitaly.cz.

Libor Fiedler ml.
Komentáře nejsou povoleny
16 Pro

Comments are closed.