Hezký den všem,

po delší odmlce bych se s Vámi – stálými příznivci i „nováčky“ – opět rád setkal v klubu UFO v Bělovsi, mám pro Vás 3 hudební pohlazení: 10. 10 to bude Jan Vančura a LSD Trio,  21.11 Monogram a 4.12 Robert Křesťan a jeho Trapeři.

Nejprve krátce k UFO klubu, kdo ho neznáte tak vězte, že je to soukromý klub v Náchodě Bělovsi, u hranic blízko nábytku Polo a hypermarketu Albert (dříve Hypernova) . Jeho kapacita je cca 80 osob, příjemný interiér „ve dřevě“, součástí je bar s milou obsluhou a velkým výběrem kvalitních vín. V minulosti jsme tu uspořádali už téměř 20 koncertů různých žánrů, namátkou otec a syn Milošové Dvořáčkové s hosty, Zdeněk Bína s Janem Urbancem, Malina Brothers, Kateřina García, Cop, Jimmy Bozeman a další.

Letošní sérii koncertů můžeme uspořádat jednak díky vstřícnosti a podpoře majitele klubu Ládi Exnera, jednak díky finančnímu příspěvku od Sportovní a kulturní nadace města Náchoda. Díky. A teď už k jednotlivým koncertům.

Pátek 10.10 od 19:30 – Jan Vančura a LSD Trio

Jana Vančuru stejně jako repertoár skupiny Plavci netřeba představovat. Smutnou skutečností je, že bývalí (a zbývající) členové této legendární formace nevystupují spolu, každý z nich se obklopil novými muzikanty a v odkazu skupiny Plavci pokračují každý svou cestou. Abych tedy uvedl věci na správnou míru. Plavce Jana Vančury v současnosti tvoří Irena Budweisserová, Mário Biháry, Jakub Racek a Lukáš Pelc, alternujícími členy jsou David Fiedler a Standa Vít. Poslední tři jmenovaní samostatně tvoří formaci zvanou LSD trio a hrají kromě vlastní tvorby např. takové pecky jako je Spain. V Náchodě zahrají ve složení Jan Vančura – kytara zpěv, Lukáš Pelc – kontrabas zpěv, David Fiedler – kytara zpěv, Standa Vít – perkuse a budou to jak písničky Plavců, tak něco z repertoáru LSD tria. Další informace o skupině Plavci nejdete na jejich stránkách www.plavci.com, informace o LSD trio najdete tady: www.lsdtrio.com – případně jako ochutnávku jeden odkaz: Spain

A tady je na páteční večer videopozvánka.

Pátek 21.11 od 19:30 – Monogram

Ani skupinu Monogram myslím nemusím příliš představovat. Jednak je to jedna z nejznámějších kapel pohybujících se na naší bluegrassové scéně už od r. 1991, a jednak v UFU už vystupovali přibližně před 2 lety. Současná sestava je obnovena a posílena o nové členy, Jindru Venklera – kytara zpěv a Pepu Malinu – housle zpěv.  Skalní členové jsou bratři Jahodové: Zdeněk – mandolína zpěv ,  Jaromír – banjo zpěv a Pavel Lžičař - kontrabas zpěv. Co o sobě na svých stránkách píšou sami si můžete přečíst tady: www.monogram.cz

Čtvrtek 4.12 od 19:30 – Robert Křesťan a Trapeři

Tak a nakonec … na oba výše uvedené koncerty se moc těším, ale tohle je pro mě pověstná „třešnička na dortu“. Robert Křesťan a jeho tvorba (především s Druhou Trávou ale i dříve Poutníci a ještě dříve právě Trapeři) je pro mě „srdcovka“ a jsem proto moc rád, že se mi podařilo domluvit tento koncert a pozvat Roberta Křesťana s kapelou Trapeři k nám do UFA.

1972:

1973:

1978: