milí přátelé a fanoušci dobré muziky, dovolte mi, abych Vás jménem mého přítele a vynikajícího hudebníka Josefa Maliny pozval na koncert skupiny, kterou jste už v Náchodě měli příležitost slyšet

Kateřina García

restaurace  Odas, čtvrtek 11. října 2012 v 19.00 hod, Karlovo náměstí 1999, Náchod

Vstupné 130,-Kč

Skupina GARCIA nese jméno mimořádně talentované  zpěvačky Kateřiny García, která představuje absolutní špičku interpretace irského zpěvu a spřízněných žánrů v našich zemích. Katka, dcera vnučky malíře Alfonse Muchy, Jarmily Mucha Plockové a španělského otce, hudebníka Enrique García Semova, žila od čtyřech do patnácti let s rodiči a sestrou v Barceloně, kde se díky svému otci poprvé seznámila s nahrávkami irské muziky. Po svém návratu do Prahy na konci 90 let, založila spolu s hudebníkem René Starhonem vlastní kapelu Dún an Doras.

V roce 2006 založila s multiinstrumentalistou Lubošem Malinou skupinu Garcia. V současné době žije v  Dublinu, kde na Trinity College přednáší hispanistiku a také se podílí na několika dalších hudebních projektech.

Debutové album skupiny Garcia s názvem Woven Ways bylo v roce 2007 nominováno na Anděla v kategorii world music.

V pořadí druhé album této  nadžánrové formace, nese název Before Dawn, Před úsvitem. Podobně jako debut Woven Ways z roku 2007 obsahuje i album Before Dawn příjemně namíchanou směs lidového, autorského a převzatého materiálu. Verše skotského básníka Roberta Tannahilla (1774–1810) se zde střídají s asturskou ukolébavkou nebo s původními skladbami Luboše Maliny a Kateřiny García. Texty pojednávají většinou o lásce v různých podobách, jimž je společná jemná intimní atmosféra.

Se skupinou Garcia zavítají do svého rodného města také bratři Malinovi, banjista Luboš (Druhá Tráva) a houslista Josef (Cop),  spolu s baskytaristou Adamem Stivínem (The Navigators) a kytaristou Petrem Košumberským.

Další informace o kapele a zpěvačce najdete na: myspace.com/garciacz.

Promo video: www.youtube.com/watch?v=PWCvqG5NFR0

Předprodej vstupenek IC Kamenice Náchod tel.: 491 420 420, další informace Josef Malina: 777 052 953

—————————————————————————————————————————————————–

Za sebe doplním, že ani v ODASu není o mnoho víc místa a tak příliš neváhejte s rozhodnutím. Přijít můžete od 18.00 hodin, koncert bude s přestávkou 2×45 minut, tak bude dost času na potravu nejen pro uši :) . Případné rezervace můžete posílat i mailem nebo telefonem na hudbajinak@hudbajinak.info nebo tel. 604 672 252.

Libor Fiedler ml.

10 Zář

2 Responses to “Kateřina García zazpívá již podruhé náchodskému publiku”

  1. DP
    09:48 on Říjen 12th, 2012

    pěkný to byl koncert a proto jsem zkousnul i obsluhu hospody. Pro příště, vyházejte stoly, přestavte židle jinak a bude všeobecná spokojenost.

  2. admin
    10:00 on Říjen 12th, 2012

    Díky za pochvalu i kritiku. Byl to první pokus v novém prostředí a zrovna byl zájem větší, než jsou možnosti prostoru. Vyházet stoly není úplně to, co bychom chtěli, je to primárně restaurace a ne koncertní sál a jsme rádi, že nám majitelé vyšli vstříc a koncert umožnili. Teď už budeme vědět, že „strop“ je o 20 lidí míň, bude víc místa a i obsluha bude moct líp dělat svoji práci. Věřte že jsme hledali i jiné prostory a není to v Náchodě žádná sláva. Libor